دوربین نیوز-دوربین کانن Canon 5D Mark IV

راهنمای خرید دوربین کانن ۵D Mark IV

استعلام قیمت دوربیننقد و بررسی دوربین کانن ۵D MARK IVویدئو آموزش و معرفی

سری کانن EOS 5D مسلما یکی از سری های مشخصی است که مورد توجه علاقه مندان به عکاسی قرار دارد لذا دوربین کانن Canon 5D Mark IV این دوربین از سری 5D، برای کاربران حرفه ای و علاقه مندان آن در سال 2016 رونمایی شد.
از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به مدل قبل از خود یعنی  کانن EOS 5D Mark III می باشد اما از لحاظ داخلی به روز رسانی های قابل توجهی صورت گرفته است که شامل موارد زیر می باشد:
سنسور آن با رزولوشن بالاتر به همراه اتوفوکوس از نوع سیستم Dual Pixel، قابلیت فیلم برداری به صورت 4K، سیستم اتوفوکوس به روز رسانی شده، صفحه لمسی، بدنه مقاومدر برابر شرایط آب و هوایی، WiFi/NFC داخلی، تایمر اینتروال و GPS. تمامی این آپشن ها در کنار فول فریم بودنش باعث شده به یکی از بهترین مدل های این سری تبدیل شود.
کانن مدل 5D MK IV دارای سنسور جدید 30.4 مگاپیکسلی از نوع CMOS است و پردازش گر تصویرش از نوع DIGIC 6+ می باشد. سیستم اتوفوکوس آن بهبود یافته و مشابه فوکوس کانن 1DX Mark II می باشد و شامل 61 نقطه اتوفوکوس است که 41 نقطه آن به صورت Cross-Type عمل می نماید و 24 درصد بیشتر از سطح فوکوسی است که در مدل کانن 5D Mark III بکار رفته است. نقطه مرکزی نیز تا -3Ev در یک شات از مود AF-S و در مود Live View حساسیت دارد. همچنین سنسور تا -4 Ev با یک لنز سریع حساسیت دارد.

Canon-5d-mkiv-vs-Canon-5d-mkiii-doorbin-news

قابلیت فیلم برداری 4K یکی از ویژگی های بسیار خوبی است که به دوربین کانن Canon 5D Mark IV اضافه شده است و کاربران امکان فیلم برداری با سرعت 24 یا 30 فریم در ثانیه را دارند و تمام فیلم ها نیز با فرمت Motion JPEG ذخیره می شوند، در صورتی که، با سرعت 30 فریم بر ثانیه با کیفیت 4K فیلم برداری شود تصویر کراپ 1.64 برابر می گردد. لذا در این حالت نیز سیستم اتوفوکوس Dual Pixel به خوبی عمل می نماید. از طرفی در این مدل هنگام Rolling Shutter دوربین با مشکلاتی مواجه می شود اما همچنان شایستگی ثبت لحظه قطعی را زمانی که سرعت 7 فریم بر ثانیه شاتر کافی نیست، را دارد.
در نهایت چهار فاکتور اصلی که در دوربین کانن Canon 5D Mark IV حائز اهمیت است و از پیشرفت خوبی برخوردار گشته است شامل رنج داینامیکی، رزولوشن، دقت اتوفوکوس و سرعت اتوفوکوس می باشد.

ویژگی های کلیدی کانن EOS 5D Mark IV:

 • سنسور جدید 30.4 مگاپیکسلی از نوع CMOS و به صورت فول فریم با اتوفوکوس Dual Pixel
 • قابلیت فیلم برداری به صورت 4K و با سرعت 30-24 فریم بر ثانیه و ضبط با فرمت Moton JPEG
 • سیستم اتوفوکوس 61 نقطه ای که 41 نقطه آن به صورت Cross-Type است و نقطه مرکزی آن تا -3Ev حساسیت دارد
 • سیستم اتوفوکوس Dual Pixel (که تا -4Ev حساسیت دارد) برای اتوفوکوس پیاپی از نوع Servo که اولین بار در کانن های فول فریم و ضبط ویدئو ارائه شده
 • رنج ISO در محدوده 100-32000 و قابل گسترش  تا 102400
 • عکاسی پیاپی با سرعت 7 فریم بر ثانیه
 • ویژگی Dual Pixel Raw جهت بهتر شدن Micro adjustment، بوکه و کاهش شبح یا سایه در تصویر
 • سیستم نور سنجی از نوع RGB+IR ، 150000 پیکسل
 • نمایشگر 3.2 اینچی با رزولوشن 1.62 M-dot و به صورت فول تایم لمسی
 • دارای WiFi و NFC داخلی و سیستم GPS
 • دارای لامپ تایمر داخلی جهت تایمرهای اینتروال
 • مقاومت بیشتر و عملکرد بهتر در برابر شرایط آب و هوایی

سنسور جدید تصویر 30 مگاپیکسلی شده است و برای اولین بار در سنسورهای فول فریم دوربین کانن Canon 5D Mark IV مجهز به سیستم اتوفوکوس Dual Pixel گردیده است، از طرفی فناوری هایی مثل تشخیص چهره و دنبال کردن سوژه و قابلیت فیلم برداری 4K را نیز به آن بیفزاییم، این مدل را به یک مدل منحصر به فرد تبدیل کرده است.
کاربرانی که قصد فیلم برداری نیز دارند با مدل کانن 5D Mark IV اتوفوکوس های سریع و دقیق و پی در پی در هنگام فیلم برداری خواهند داشت و در مود Live View نیز اولین مدل کانن فول فریم است که اتوفوکوس های خیلی بهتر و پی در پی در هنگام ضبط فیلم ارائه می دهد و به خاطر Dual Pixel بودن نیز با لنز های سریع همچنان فوکوس های دقیق ارائه می دهد. از طرفی به خاطر لمسی بودن نمایشگر آن کاربران می توانند روی هر سوژه ای به راحتی و به سرعت فوکوس نمایند.
کانن مدل 5D Mark IV قابلیت دیگری نیز دارد که عملکردش بدین صورت است که دو عکس 30 مگاپیکسلی با فتو دیودهایی یکی از سمت “نگاه راست” و یکی از سمت “نگاه چپ” ثبت می شود و در مد های قبلی کانن این دو سیگنال با هم برای هر پیکسل ترکیب می شدند اما حالا Dual Pixel Raw، این امکان را می دهد که هر دو تصویر در اختیار کاربر قرار گیرد. این ممکن است باعث شود فایل دو برابر شود اما این اجازه را نیز می دهد که کاربر بتواند بر روی Micro adjustment، Bokeh Shift و Ghosting Reduction کار کند.

نقاط قوت:

سرعت عکاسی پیاپی 7 فریم بر ثانیه
پوشش بیشتر فریم در اتوفوکوس نسبت به سری های قبلی خود و وجود اتوفوکوس Dual Pixel در عکاسی و فیلم برداری
متریال بسیار خوب و ساخت با کیفیت و مستحکم بدنه با ارگونومی عالی و وجود صفحه لمسی
بهبود عملکرد دوربین در شرایط آب و هوایی مختلف

نقاط ضعف:

فاکتور کراپ 1.64x هنگام فیلم برداری در حالت 4K کمی سنگین عمل می کند و Rolling Shutter نیز به سختی عمل می نماید
عدم قابلیت فوکوس روی سوژه های اطراف فریم
کنترل ها می توانند از انعطاف و ثبات بیشتری برخوردار باشند

سری کانن EOS 5D مسلما یکی از سری های مشخصی است که مورد توجه علاقه مندان به عکاسی قرار دارد لذا دوربین کانن Canon 5D Mark IV این دوربین از سری 5D، برای کاربران حرفه ای و علاقه مندان آن در سال 2016 رونمایی شد. از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به مدل قبل از خود یعنی  کانن EOS 5D Mark III می باشد اما از لحاظ داخلی به روز رسانی های قابل توجهی صورت گرفته است که شامل موارد زیر می باشد: سنسور آن با رزولوشن بالاتر به همراه اتوفوکوس از نوع سیستم Dual Pixel، قابلیت فیلم برداری به صورت…
نقاط قوت: سرعت عکاسی پیاپی 7 فریم بر ثانیه پوشش بیشتر فریم در اتوفوکوس نسبت به سری های قبلی خود و وجود اتوفوکوس Dual Pixel در عکاسی و فیلم برداری متریال بسیار خوب و ساخت با کیفیت و مستحکم بدنه با ارگونومی عالی و وجود صفحه لمسی بهبود عملکرد دوربین در شرایط آب و هوایی مختلف نقاط ضعف: فاکتور کراپ 1.64x هنگام فیلم برداری در حالت 4K کمی سنگین عمل می کند و Rolling Shutter نیز به سختی عمل می نماید عدم قابلیت فوکوس روی سوژه های اطراف فریم کنترل ها می توانند از انعطاف و ثبات بیشتری برخوردار باشند

دوربین کانن ۵D MARK IV در یک نگاه

کیفیت ساخت - 9
ارگونومی - 8
امکانات و قابلیت ها - 8.3
کیفیت عکاسی - 8.5
عکاسی در شرایط نور کم - 8
کیفیت فیلم برداری - 8.2
عملکرد - 8.5
ارزش خرید در برابر قیمت - 8

8.3

نقد و بررسی دوربین کانن ۵D MARK IV

نقاط قوت: سرعت عکاسی پیاپی 7 فریم بر ثانیه پوشش بیشتر فریم در اتوفوکوس نسبت به سری های قبلی خود و وجود اتوفوکوس Dual Pixel در عکاسی و فیلم برداری متریال بسیار خوب و ساخت با کیفیت و مستحکم بدنه با ارگونومی عالی و وجود صفحه لمسی بهبود عملکرد دوربین در شرایط آب و هوایی مختلف نقاط ضعف: فاکتور کراپ 1.64x هنگام فیلم برداری در حالت 4K کمی سنگین عمل می کند و Rolling Shutter نیز به سختی عمل می نماید عدم قابلیت فوکوس روی سوژه های اطراف فریم کنترل ها می توانند از انعطاف و ثبات بیشتری برخوردار باشند

امتیاز شما: 3.73 ( 3 votes)پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*وارد کردن کد الزامی می‌باشد