معرفی،نقد و بررسی دوربین المپوس TG5

معرفی،نقد و بررسی دوربین المپوس TG5 تیم دوربین نیوز

استعلام قیمت دوربینراهنمای خرید دوربین المپوس TG5ویدئو آموزش و معرفی

کمپانی المپوس در ماه می سال 2017 اقدام بمعرفی مدل جدید خود با نام OLYMPUS TG5 به بازار نمود که جایگزینی بسیار مناسب برای مدل قبلی خود که همان TG4 است می باشد.
شاخص ترین مزیت دوربین المپوس Olympus TG5 برای کاربران خواستار ماجراجویی در طبیعت و تهیه عکس و فیلم از حرکات هیجان انگیز ورزشی خود ضد ضربه ، ضد اب ، ضد سرمازدگی و مقاوم بودن زیر فشار بالا می باشد که در ادامه بیشتر این موارد را بسط خواهیم داد .
بدنه دوربین المپوس TG5 تا 15 متر زیر اب مقاوم هست و براحتی می توانید در زیر اب عکاسی کنید و همچنین اگر دوربین المپوس Olympus TG5 از ارتفاع 2 متری سقوط کند قابلیت تحمل ضربه را دارا می باشد و قابل ذکر است که بدنه این دوربین فشاری را تا 100 کیلوگرم تحمل می کند و امکان شکستن بدنه وجود ندارد.
اگر برای عکاسی در مناطق سرد و شمالی تمایل به استفاده از المپوس TG5 را دارید باید در نظر داشته باشید که تا دمای 10- سانتیگراد امکان استفاده از این دوربین و عکاسی کردن را خواهید داشت.

دوربین نیوز-دوربین المپوس Olympus TG5
شما امکان استفاده از سیستم WIFI در دوربین المپوس Olympus TG5 را دارید که شما قادر خواهید بود اطلاعات رو براحتی انتقال دهید و امکان کنترل کردن این دوربین را از طریق گوشی هوشمند را خواهید داشت.
از دیگر قابلیت بسیار قابل توجه دیگر در دوربین المپوس TG5 باید به فیلمبرداری با فرمت 4K با رزولوشن 2160*3840 پیکسل اشاره نمود که این امکان در ضبط ویدیوهایی با کیفیت بسیار بالا کمک شایانی می کند.
در وضعیت عکاسی با دوربین المپوس Olympus TG5 شما قادر خواهید بود که عکسهایی با فرمت RAW هم ذخیره کنید که امکان هرگونه ویرایش بر روی عکس برای شما فراهم میشود و البته توجه داشته باشید که ماکزیموم حساسیت ISO که بر روی TG5 در نظر گرفته شده تا رنج 12800 می باشد که از استاندارد قابل قبولی بهره می برد ، از دیگر نکته ی شاخص دوربین الیمپوس TG5 می توان به قدرت عکاسی پی در پی این دوربین اشاره نمود که شما قادر خواهید بود با سرعت 20 فریم بر ثانیه عکاسی کنید که مزیت قابل توجهی است و به این توانایی باید 25 نقطه فوکوس را هم اضافه نمود که این دو مورد در کنار هم قدرت این دوربین را در عکاسی تضمین می کنند.
از دیگر نکته ی مثبت دوربین المپوس Olympus TG5 عمر و قدرت بالای باطری بکار گرفته شده در این مدل هست که برای شما امکان گرفتن 340 شات عکس را فراهم می کند و در کنار تمام این نکات مثبت و کارا باید به بدنه بسیار مقاوم و البته سبک وزن دوربین TG5 اشاره نمود که در عین مستحکم و مقاوم بودن این دوربین تنها 250 گرم می باشد ولی در عین حال باید از نکات ضعف و منفی این دوربین هم پرده برداشت و چند مورد اساسی را برای دوستداران دوربین TG5 عنوان نمود ، دوربین المپوس TG5 از صفحه نمایش چرخشی بی بهره هست و حتی امکان لمسی بودن صفحه نمایش هم در نظر گرفته نشده است و باید بدانید که شما امکان اتصال فلاش خارجی هم بر روی این مدل ندارید.

دوربین نیوز-دوربین المپوس Olympus TG5
از دیگر نقاط ضعف این دوربین باید به پایین بودن کیفیت سنسور اشاره نمود که تنها 12 مگاپیکسل رزولوشن را به شما ارائه می دهد که البته در مدل قبلی خود این عدد 16 مگاپیکسل بوده و همچنین کیفیت صفحه نمایش هم در وضعیت مناسبی به سر نمی برد و تنها کیفیتی با 460K پیکسل ساخته شده است.
بصورت کلی می توانیم به نکات شاخص دوربین المپوس Olympus TG5 بدین شکل اشاره کنیم :

  • سنسور 12 مکاپیکسلی از نوع CMOS
  • رنج ایزوی 12800-100
  • لرزش گیر تصویر
  • صفحه نمایش ثابت 3 اینچی
  • سرعت عکاسی پی در پی 20 فریم بر ثانیه
  • فیلم برداری با کیفیت 4K
  • سیستم WIFI و GPS
  • بدنه کاملا مقاوم به ضربه واب و شکستگی

پس از ازمایش دوربین عکاسی المپوس TG5 در 4 حالت استاندارد عکاسی نتایجی حاصل شده است که باید در اختیار شما علاقه مندان بگذاریم که در اولین گام باید اشاره کنیم که دوربین TG5 برای عکاسی پرتره در وضعیت متوسطی قرار میگیرد بدین دلیل که شما امکان اتصال فلاش خارجی ندارید و حتی منظره یاب هم بر روی این مدل تعبیه نشده است و بدلیل کوچکی بدنه ارگونومی مناسبی را به شما ارائه نمی دهد و در انتها هم باید به پایین بودن مگاپیکسل هم اشاره کنیم ولی در وضعیت عکاسی در مد خیابانی در رتبه قابل قبولی قرار می گیرد ان هم بدلیل وجود مد فوکوس دستی و داشتن لرزش گیر تصویر و رنج واید خوب 25 میلیمتری لنز دوربین TG5 و بدنه کوچک و البته امکان عکاسی با فرمت RAW ولی باید توجه داشته باشید که انتخاب دوربین المپوس TG5 برای حالت عکاسی ورزشی انتخاب درستی می تواند باشد بدلیل سرعت عکاسی پی در پی 20 فریم بر ثانیه و مقاوم بدون بدنه در شرایط مختلف اب وهوایی و 25 نقطه فوکوس بودن ان و همچنین امکان استفاده از سیستم های بی سیم برای انتقال داده ها از دوربین به دستگاههای جانبی دیگر ولی باید توجه داشته باشید که سرعت شاتر دوربین المپوس Olympus TG5 تنها 2000/1 می باشد که زیاد سرعت قابل قبولی نیست.

دوربین نیوز-دوربین المپوس Olympus TG5
پروسسور مرکزی دوربین عکاسی المپوس TG5 از نوع TRUEPIC V III می باشد که البته سایز سنسور هم 4.53*6.17 میلیمتر می باشد و سایز بیرونی بدنه دوربین المپوس Olympus TG5 نسبت به مدل قبلی خود تغییری نیافته است و ابعاد ان 32*66*113 میلیمتر می باشد.
بر روی المپوس TG5 میکروفن استریو ولی اسپیکر مونو تعبیه شده است که باید توجه داشته باشید شما امکان اتصال میکروفن خارجی وهدفون رو ندارید ولی امکان اتصال کابل HDMI و USB2 برای شما در نظر گرفته شده است.

در انتها انتخاب را به شما می‌سپاریم تا منطبق با نیاز خود مدل مناسب را انتخاب نمایید.

معرفی،نقد و بررسی دوربین المپوس TG5 تیم دوربین نیوز کمپانی المپوس در ماه می سال 2017 اقدام بمعرفی مدل جدید خود با نام OLYMPUS TG5 به بازار نمود که جایگزینی بسیار مناسب برای مدل قبلی خود که همان TG4 است می باشد. شاخص ترین مزیت دوربین المپوس Olympus TG5 برای کاربران خواستار ماجراجویی در طبیعت و تهیه عکس و فیلم از حرکات هیجان انگیز ورزشی خود ضد ضربه ، ضد اب ، ضد سرمازدگی و مقاوم بودن زیر فشار بالا می باشد که در ادامه بیشتر این موارد را بسط خواهیم داد . بدنه دوربین المپوس TG5 تا 15 متر…
پس از ازمایش دوربین عکاسی المپوس TG5 در 4 حالت استاندارد عکاسی نتایجی حاصل شده است که باید در اختیار شما علاقه مندان بگذاریم که در اولین گام باید اشاره کنیم که دوربین TG5 برای عکاسی پرتره در وضعیت متوسطی قرار میگیرد بدین دلیل که شما امکان اتصال فلاش خارجی ندارید و حتی منظره یاب هم بر روی این مدل تعبیه نشده است و بدلیل کوچکی بدنه ارگونومی مناسبی را به شما ارائه نمی دهد.

دوربین المپوس TG5 در یک نگاه

کیفیت ساخت - 8.5
ارگونومی - 7.5
امکانات و قابلیت ها - 8.3
کیفیت عکاسی - 7.5
عکاسی در شرایط نور کم - 7.3
کیفیت فیلم برداری - 9
عملکرد - 8.3
ارزش خرید در برابر قیمت - 8.5

8.1

نقد و بررسی دوربین المپوس TG5

پس از ازمایش دوربین عکاسی المپوس TG5 در 4 حالت استاندارد عکاسی نتایجی حاصل شده است که باید در اختیار شما علاقه مندان بگذاریم که در اولین گام باید اشاره کنیم که دوربین TG5 برای عکاسی پرتره در وضعیت متوسطی قرار میگیرد بدین دلیل که شما امکان اتصال فلاش خارجی ندارید و حتی منظره یاب هم بر روی این مدل تعبیه نشده است و بدلیل کوچکی بدنه ارگونومی مناسبی را به شما ارائه نمی دهد.

امتیاز شما: 4.58 ( 2 votes)پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*وارد کردن کد الزامی می‌باشد