معرفی،نقد و بررسی دوربین فوجی فیلم FUJIFILM X-T20

معرفی،نقد و بررسی دوربین فوجی فیلم FUJIFILM X-T20 تیم دوربین نیوز

 استعلام قیمت دوربینراهنمای خرید دوربین فوجی FUJIFILM X-T20ویدئو آموزش و معرفی

 

در ژانویه 2017 کمپانی فوجی فیلم اقدام به معرفی جدیدترین محصول خود در کلاس بدون ایینه (MIRRORLESS) با نام FUJI X-T20 به بازار نمود که نسبت به مدل قبلی خود کاملا متحول و ارتقا فنی قابل ملاحظه ای یافته است.
در نگاه اول سنسور دوربین فوجی X-T20 نسبت به سنسور مدل قبلی خود که X-T10 می باشد افزایش پیکسل داشته و از 16 مگا پیکسل به 24 مگاپیکسل رسیده است که افزایش پنچاه درصدی را تجربه می کند و نوع سنسور CMOS ان هم پیشرفت داشته و از مدل X-TRANS II به X-TRANS III تبدیل شده است و در گام بعدی هم باید در نظر داشته باشید که فیلتر AA هم از روی دوربین فوجی X-T20 حذف شده است که این امر باعث افزایش شفافیت در عکسها می شود ولی در همین راستا خطای MOIRE هم افزایش می یابد.

برای دوستداران قابلیت عکاسی پی در پی باید بگوییم که در دوربین فوجی FUJIFILM X-T20 این سرعت به 14 فریم بر ثانیه افزایش یافته در صورتی که در مدل قبلی فوجی X-T10 این سرعت فقط 8 فریم بر ثانیه می باشد و با افزایش 6 فریمی روبرو هستیم.
فرمت فیلمبرداری در مدل جدید فوجی X-T20 از FULL HD به کیفیت 4K با رزولوشن 2160 * 3840 ارتقا یافته که در ادامه بیشتر این موضوع را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

دوربین فوجی FUJIFILM X-T20
از دیگر دلایل برتری که شما را قانع به انتخاب دوربین فوجی FUJIFILM X-T20 می نماید می توانیم به مواردی اشاره کنیم از جمله افزایش نقاط فوکوس از 77 نقطه مدل قبلی فوجی X-T10 به 325 نقطه فوکوس در فوجی X-T20 که همین نکته باعث افزایش دو چندان کیفیت عکاسی و فیلمبرداری این دوربین می شود و قابل ذکر است که به صفحه نمایش 3 اینچی با کیفیت 920K قابلیت لمسی و چرخشی بودن هم اضافه شده که امکان فوکوس گیری سریع و اسانی را برای کاربر در حین استفاده از دوربین فوجی FUJIFILM X-T20 فراهم می کند.
حساسیت ایزوی دوربین فوجی X-T20 نسبت به مدل قبلی مقداری با افت روبرو شده بدین ترتیب که این رنج تا 12800 بصورت استاندارد قابل تنظیم می باشد و تنها در حالت گسترش یافته (EXPAND) می توانید تا 51200 افزایش دهید در صورتی که در فوجی X-T10 بصورت استاندارد قابلیت تنظیم ایزوی بر روی رنج 51000 وجود دارد و همچنین باید در نظر داشته باشید که سرعت شاتر دوربین فوجی FUJIFILM X-T20 هم با کاهش روبرو شده وبه 4000/1 تنزل یافته است.
باطری دوربین فوجی X-T20 امکان گرفتن 350 شات عکس را برای شما فراهم می کند که مقداری برای این دوربین و این امکانات کمی ضعیف می باشد.
از امکانات دیگری که بر روی دوربین فوجی FUJIFILM X-T20 قرار داده شده می توانیم به سیستم اتصال بی سیم برای انتقال اطلاعات و فلاش سرخود و حتی جایگاه اتصال فلاش خارجی بر روی بدنه اشاره کنیم و همچنین دوربین فوجی X-T20 دارای منظره یاب از نوع الکترونیکی و هم پشتیبانی از فرمت RAW رو هم داراست.
شما می توانید صدا را با کیفیت بالا بوسیله اتصال میکروفن به دوربین X-T20 ضبط کنید چون بر روی این بدنه پورت ورودی میکروفن هم تعبیه شده است و البته اسپیکر موجود برروی این مدل بصورت مونو عمل می کند .
باید توجه داشته باشید که بدنه دوربین فوجی FUJIFILM X-T20 در مقابل شرایط مختلف اب و هوایی مقاوم نمی باشد و در این زمینه ازنطقه ی قوتی برخوردار نیست.

دوربین فوجی FUJIFILM X-T20
وزن بدنه دوربین فوجی X-T20 نسبت به مدل قبلی تغییری نداشته و در حدود 383 گرم می باشد و البته ابعاد بدنه این دوربین هم تغییری جدی نیافته و همان 118*83*41 میلیمتر می باشد که می توان گفت با مدل قبلی خود یکسان است.
بطور خلاصه می توانیم به مشخصات دوربین فوجی FUJIFILM X-T20 بدین شکل اشاره کنیم :

  • سنسور 24 مکاپیکسلی از نوع CMOS XTRANS III
  • حساسیت ایزوی 12800-200
  • صفحه نمایش لمسی 3 اینچی چرخشی
  • سرعت عکاسی پی در پی 14 فریم بر ثانیه
  • فیلمبرداری با کیفیت 4K

شما می توانید فیلم برداری را با فرمت 4K و با سرعت 29.97 فریم در ثانیه هم انجام دهید و همچنین برای شما امکان ضبط با فرمت MPEG4 هم فراهم می باشد.
نتایج تستهای فنی دوربین فوجی FUJIFILM X-T20 در چهار وضعیت استاندارد عکاسی کاملا قابل قبول و در شرایط خوبی به سر می برد بدین شکل که در مد عکاسی پرتره بدلیل داشتن سایز سنسور خوب و مگاپیکسل افزایش یافته و البته ارگونومی بدنه خوب مورد تصدیق برای عکاسی در این مد قرار می گیرد و همچنین برای عکاسی خیابانی هم مورد وثوق عکاسان قرار گرفته که این مسئله بخاطر صفحه نمایش چرخشی و لمسی و سایز بدنه مناسب می باشد.

دوربین فوجی FUJIFILM X-T20
دوربین فوجی X-T20 را می توانید در عکاسی ورزشی هم مورد استفاده قرار دهید چون سرعت عکاسی پی در پی این دوربین 14 فریم بر ثانیه می باشد که سرعتی به نسبت بالا می باشد که در کنار این مزیت باید 325 نقطه فوکوس و کیفیت خوب عکاسی در نور کم را هم به ان اضافه نمود.
از دیگر راههای ارتباطی دوربین فوجی FUJIFILM X-T20 با دیگر دستگاههای جانبی اتصال از طریق سیستم بی سیم WIFI برای انتقال اطلاعات و کنترل دستکاه از راه دور می باشد و البته ورودی کابل HDMI و پورت USB 2 هم تعبیه شده است.

در انتها قابل ذکر است که شما می توانید دوربین فوجی FUJIFILM X-T20 را تهیه و براحتی جایگزین با مدل قبلی کنید و از این امکانات ارتقا یافته لذت ببرید.

معرفی،نقد و بررسی دوربین فوجی فیلم FUJIFILM X-T20 تیم دوربین نیوز     در ژانویه 2017 کمپانی فوجی فیلم اقدام به معرفی جدیدترین محصول خود در کلاس بدون ایینه (MIRRORLESS) با نام FUJI X-T20 به بازار نمود که نسبت به مدل قبلی خود کاملا متحول و ارتقا فنی قابل ملاحظه ای یافته است. در نگاه اول سنسور دوربین فوجی X-T20 نسبت به سنسور مدل قبلی خود که X-T10 می باشد افزایش پیکسل داشته و از 16 مگا پیکسل به 24 مگاپیکسل رسیده است که افزایش پنچاه درصدی را تجربه می کند و نوع سنسور CMOS ان هم پیشرفت داشته و از…
دوربین فوجی FUJIFILM X-T20 را می توانید در عکاسی ورزشی هم مورد استفاده قرار دهید چون سرعت عکاسی پی در پی این دوربین 14 فریم بر ثانیه می باشد که سرعتی به نسبت بالا می باشد که در کنار این مزیت باید 325 نقطه فوکوس و کیفیت خوب عکاسی در نور کم را هم به ان اضافه نمود. از دیگر راههای ارتباطی دوربین فوجی X-T20 با دیگر دستگاههای جانبی اتصال از طریق سیستم بی سیم WIFI برای انتقال اطلاعات و کنترل دستکاه از راه دور می باشد و البته ورودی کابل HDMI و پورت USB 2 هم تعبیه شده است.

دوربین نیکون فوجی FUJIFILM X-T20 در یک نگاه

کیفیت ساخت - 8
ارگونومی - 8.4
امکانات و قابلیت ها - 8
کیفیت عکاسی - 7.8
عکاسی در شرایط نور کم - 7.8
کیفیت فیلم برداری - 7.5
عملکرد - 7.8
ارزش خرید در برابر قیمت - 7.7

7.9

نقد و بررسی دوربین فوجی FUJIFILM X-T20

دوربین فوجی FUJIFILM X-T20 را می توانید در عکاسی ورزشی هم مورد استفاده قرار دهید چون سرعت عکاسی پی در پی این دوربین 14 فریم بر ثانیه می باشد که سرعتی به نسبت بالا می باشد که در کنار این مزیت باید 325 نقطه فوکوس و کیفیت خوب عکاسی در نور کم را هم به ان اضافه نمود. از دیگر راههای ارتباطی دوربین فوجی X-T20 با دیگر دستگاههای جانبی اتصال از طریق سیستم بی سیم WIFI برای انتقال اطلاعات و کنترل دستکاه از راه دور می باشد و البته ورودی کابل HDMI و پورت USB 2 هم تعبیه شده است.

امتیاز شما: 4.42 ( 3 votes)پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*وارد کردن کد الزامی می‌باشد