معرفی،نقد و بررسی دوربین پاناسونیک LUMIX GH5

معرفی،نقد و بررسی دوربین پاناسونیک LUMIX GH5 تیم دوربین نیوز

استعلام قیمت دوربینراهنمای خرید دوربین پاناسونیک LUMIX GH5ویدئو آموزش و معرفی

در ژانویه 2017 کمپانی پاناسونیک اقدام به معرفی دوربین LUMIX GH5 نمود که از سری دوربین های بدون ایینه (MIRROR LESS) پاناسونیک می باشد و جایگزین مدل قبلی خود که همان GH4 می باشد نمود.
دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 از سنسور CMOS با کیفیت 20 مگاپیکسل بهره می برد که قابل ذکر است که سایز سنسور این دوربین 13*17.3 میلی متر است.
فیلمبرداری این دوربین با کیفیت 4K و با رزولوشن 2160*4096 پیکسل انجام می شود که بالاترین کیفیت را در اختیار شما قرار می دهد و همچنین بشما امکان رکورد کردن بصورت TIME LAPS را هم فراهم می کند و امکان ضبط فیلم با سرعت 180 فریم بر ثانیه رو هم در اختیار مصرف کنندگان می گذارد.
در دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 امکان اتصال از طریق WIFI و BLUETOOTH هم برای عکاس در نظر گرفته شده تا امکان انتقال اطلاعات سریع و اسان باشد و بتواند دوربین را از طریق گوشی هوشمند هم کنترل نماید.

برای کنترل لرزش ها در حین عکاسی و فیلمبرداری سیستم لرزش گیر 5 محوره در دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 گنجانده شده است و قابل ذکر است که صفحه نمایش پاناسونیک LUMIX GH5 کاملا حرفه ای و با کیفیت می باشد ، سایز ان 3.2 اینچ می باشد و همچنین امکان لمسی بودن و چرخشی بودن را هم به ان اضافه کنید و البته کیفیت خوب 1.620K پیکسل صفحه نمایش ان را به صفحه نمایشی کامل تبدیل کرده است.
بر روی بدنه دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 منظره یاب (VIEW FINDER) الکترونیکی با کیفیت 3680K هم تعبیه شده که به شما امکان عکاسی از چشمی را هم برای شما فراهم می کند .
از دیگر امکاناتی که می توان به ان اشاره نمود امکان فوکوس با سیستم تشخیص چهره و حساسیت ایزوی ماکزیموم تا رنج 25600 می باشد که به شما امکان عکاسی در نور کم و گرفتن عکس با کیفیت بالا را فراهم می کند.
از دیگر نقاط مثبت دوربین پاناسونیک LUMIX GH5 که بسیار برای عکاسان مهم می باشد تعداد نقاط فوکوس می باشد که پاناسونیک GH5 به تعداد 225 نقطه فوکوس اراِیه می دهد .
سرعت شاتر پاناسونیک GH5 به نسبت بالا می باشد و تا 8000/1 ثانیه قابل تنظیم می باشد و قابل ذکر است که سرعت عکاسی پی در پی این دوربین 12 فریم بر ثانیه است.
شما امکان اتصال هدفون و میکروفن به بدنه دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 را از طریق پورت های خارجی تعبیه شده بر روی بدنه را دارید و توجه داشته باشید که این بدنه در مقابل شرایط مختلف اب و هوایی مقاوم است.
دوربین پاناسونیک GH5 از دو جایگاه کارت حافظه بهره می برد که نکته ی خوبی برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای می باشد و نکته ی مهم دیگر بهره بردن پاناسونیک GH5 از ال سی دی بالا TOP LCD می باشد که باید در نظر داشته باشید.
از دیگر امکان خوب دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 امکان عکاسی با فرمت 4K(8mp) و 6K(18mp) می باشد و البته بیت ریت بالای ویدیو هم تا 400mbs افزایش یافته است.


در کنار تمامی نقاط مثبتی که ذکر شده است تنها به 3 نکته ضعف می توان اشاره نمود که اولی ان قدرت پایین باطری می باشد که فقط برای شما امکان 410 شات عکس را فراهم می کند و دومی ان می توان به وزن زیاد بدنه این دوربین اشاره نمود ه که در حدود 725 گرم می باشد و البته بر روی این مدل فلاش سرخود وجود ندارد ولی امکان نصب فلاش خارجی را برای شما فراهم کرده اند.

بطور خلاصه می توانیم به مشخصات دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 بدین شکل اشاره کنیم :

  • سنسور 20 مکاپیکسل از نوع CMOS
  • حساسیت ایزوی 25600-200
  • لرزش گیر تصویر 5 محوره
  • صفحه نمایش 3.2 اینچی چرخشی و لمسی
  • عکاسی پی در پی 12 فریم بر ثانیه
  • فیلم برداری بصورت 4K
  • بدنه مقاوم در برابر شرایط مختلف اب و هوایی

پس از تست و آزمایش پاناسونیک GH5 در 4 حالت استاندارد عکاسی نتایجی حاصل شده است که در اختیار شما علاقه مندان قرار می دهیم ، این دوربین برای عکاسی پرتره به خاطر داشتن سنسور مناسب و ارگونومی بدنه مناسب می توانید استفاده کنید ولی برای عکاسی در مد خیابانی بسیار کارا است و ان هم بدلیل داشتن چشمی و صفحه نمایش تمام چرخشی و لمسی و سیستم پیشرفته لرزش گیر تصویر می باشد.


دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 برای عکاسی در مد ورزشی دوربین مقبولی می باشد چون به شما امکان عکاسی پی در پی 12 فریم بر ثانیه می دهد و همچنین سرعت شاتر 8000/1 و 225 نقطه فوکوس و بدنه مقاوم و امکان اتصال بی سیم را در اختیار شما قرار می دهد.

ابعاد بدنه دوربین پاناسونیک GH5 نسبت به GH4 مقداری تغییر کرده و به 87*98*139 میلیمتر رسیده ولی وزن این دوربین در بین دوربین های بدون ایینه در رنج سنگین وزن ها قرار می گیرد ، میانگین وزن در حدود 392 گرم می باشد ولی وزن پاناسونیک GH5 در حدود 725 گرم قرار می گیرد.

در انتها باید به علاقه مندان دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 بگوییم که این مدل نسبت به مدل قبلی خود کاملا متحول شده است و انتخاب بسیار مناسبی برای جایگزینی با مدل قبلی خود که همان GH4 می باشد.

معرفی،نقد و بررسی دوربین پاناسونیک LUMIX GH5 تیم دوربین نیوز در ژانویه 2017 کمپانی پاناسونیک اقدام به معرفی دوربین LUMIX GH5 نمود که از سری دوربین های بدون ایینه (MIRROR LESS) پاناسونیک می باشد و جایگزین مدل قبلی خود که همان GH4 می باشد نمود. دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 از سنسور CMOS با کیفیت 20 مگاپیکسل بهره می برد که قابل ذکر است که سایز سنسور این دوربین 13*17.3 میلی متر است. فیلمبرداری این دوربین با کیفیت 4K و با رزولوشن 2160*4096 پیکسل انجام می شود که بالاترین کیفیت را در اختیار شما قرار می دهد و همچنین بشما…
فیلمبرداری این دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 با کیفیت 4K و با رزولوشن 2160*4096 پیکسل انجام می شود که بالاترین کیفیت را در اختیار شما قرار می دهد و همچنین بشما امکان رکورد کردن بصورت TIME LAPS را هم فراهم می کند و امکان ضبط فیلم با سرعت 180 فریم بر ثانیه رو هم در اختیار مصرف کنندگان می گذارد.

دوربین پاناسونیک LUMIX GH5 در یک نگاه

کیفیت ساخت - 8.5
ارگونومی - 8.6
امکانات و قابلیت ها - 9
کیفیت عکاسی - 8
عکاسی در شرایط نور کم - 7.5
کیفیت فیلم برداری - 9.5
عملکرد - 8.6
ارزش خرید در برابر قیمت - 8

8.5

نقد و بررسی دوربین پاناسونیک LUMIX GH5

فیلمبرداری این دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 با کیفیت 4K و با رزولوشن 2160*4096 پیکسل انجام می شود که بالاترین کیفیت را در اختیار شما قرار می دهد و همچنین بشما امکان رکورد کردن بصورت TIME LAPS را هم فراهم می کند و امکان ضبط فیلم با سرعت 180 فریم بر ثانیه رو هم در اختیار مصرف کنندگان می گذارد.

امتیاز شما: 4.58 ( 2 votes)پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*وارد کردن کد الزامی می‌باشد