دوربین نیوز-دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5

راهنمای خرید دوربین پاناسونیک LUMIX GH5

استعلام قیمت دوربینمعرفی،نقد و بررسی دوربین پاناسونیک LUMIX GH5ویدئو آموزش و معرفی

به علاقه مندان دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 بگوییم که این مدل نسبت به مدل قبلی خود کاملا متحول شده است و انتخاب بسیار مناسبی برای جایگزینی با مدل قبلی خود که همان GH4 می باشد زیرا سنسور دوربین پاناسونیک GH5 ارتقا یافته و از 16 مگا پیکسل به 20 مگا پیکسل و همچنین تعداد نقاط فوکوس هم در GH5 بطور شگفت انگیزی افزایش یافته واز 49 نقطه فوکوس در مدل قبلی به 225 نقطه رسیده است و سایز صفحه نمایش هم در دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 بیشتر شده و از 3 اینچ مدل قبلی خود به 3.2 اینچ رسیده و باید توجه داشته باشید که در پاناسونیک GH4 هیچگونه امکان اتصال از طریق بی سیم در اختیار شما نیست ولی در مدل دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 امکان اتصال از طریق WIFI و بلوتوث برای شما فراهم می باشد و در کنار این تغییرات شایان ذکر است که بیت ریت ضبط ویدیو در پاناسونیک GH5 افزایش یافته و از 200MBS به 400MBS رسیده است و در ضمن شما امکان استفاده از 2 جایگاه مموری کارت در دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 دارید ولی در مدل GH4 تنها 1 جایگاه مموری کارت وجود دارد.
ابعاد بدنه دوربین پاناسونیک GH5 نسبت به GH4 مقداری تغییر کرده و به 87*98*139 میلیمتر رسیده ولی وزن این دوربین در بین دوربین های بدون ایینه در رنج سنگین وزن ها قرار می گیرد ، میانگین وزن در حدود 392 گرم می باشد ولی وزن پاناسونیک GH5 در حدود 725 گرم قرار می گیرد.
از دیگر نقاط مثبت دوربین پاناسونیک LUMIX GH5 که بسیار برای عکاسان مهم می باشد تعداد نقاط فوکوس می باشد که پاناسونیک GH5 به تعداد 225 نقطه فوکوس اراِیه می دهد .
سرعت شاتر دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 به نسبت بالا می باشد و تا 8000/1 ثانیه قابل تنظیم می باشد و قابل ذکر است که سرعت عکاسی پی در پی این دوربین 12 فریم بر ثانیه است.
شما امکان اتصال هدفون و میکروفن به بدنه دوربین پاناسونیک GH5 را از طریق پورت های خارجی تعبیه شده بر روی بدنه را دارید و توجه داشته باشید که این بدنه در مقابل شرایط مختلف اب و هوایی مقاوم است.
دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 از دو جایگاه کارت حافظه بهره می برد که نکته ی خوبی برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای می باشد و نکته ی مهم دیگر بهره بردن پاناسونیک GH5 از ال سی دی بالا TOP LCD می باشد که باید در نظر داشته باشید.
از دیگر امکان خوب دوربین پاناسونیک GH5 امکان عکاسی با فرمت 4K(8mp) و 6K(18mp) می باشد و البته بیت ریت بالای ویدیو هم تا 400mbs افزایش یافته است.
در کنار تمامی نقاط مثبتی که ذکر شده است تنها به 3 نکته ضعف می توان اشاره نمود که اولی ان قدرت پایین باطری می باشد که فقط برای شما امکان 410 شات عکس را فراهم می کند و دومی ان می توان به وزن زیاد بدنه این دوربین اشاره نمود ه که در حدود 725 گرم می باشد و البته بر روی این مدل فلاش سرخود وجود ندارد ولی امکان نصب فلاش خارجی را برای شما فراهم کرده اند.

بطور خلاصه می توانیم به مشخصات دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 بدین شکل اشاره کنیم :

  • سنسور 20 مکاپیکسل از نوع CMOS
  • حساسیت ایزوی 25600-200
  • لرزش گیر تصویر 5 محوره
  • صفحه نمایش 3.2 اینچی چرخشی و لمسی
  • عکاسی پی در پی 12 فریم بر ثانیه
  • فیلم برداری بصورت 4K
  • بدنه مقاوم در برابر شرایط مختلف اب و هوایی

فیلمبرداری این دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 با کیفیت 4K و با رزولوشن 2160*4096 پیکسل انجام می شود که بالاترین کیفیت را در اختیار شما قرار می دهد و همچنین بشما امکان رکورد کردن بصورت TIME LAPS را هم فراهم می کند و امکان ضبط فیلم با سرعت 180 فریم بر ثانیه رو هم در اختیار مصرف کنندگان می گذارد.

به علاقه مندان دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 بگوییم که این مدل نسبت به مدل قبلی خود کاملا متحول شده است و انتخاب بسیار مناسبی برای جایگزینی با مدل قبلی خود که همان GH4 می باشد زیرا سنسور دوربین پاناسونیک GH5 ارتقا یافته و از 16 مگا پیکسل به 20 مگا پیکسل و همچنین تعداد نقاط فوکوس هم در GH5 بطور شگفت انگیزی افزایش یافته واز 49 نقطه فوکوس در مدل قبلی به 225 نقطه رسیده است و سایز صفحه نمایش هم در دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 بیشتر شده و از 3 اینچ مدل قبلی خود به 3.2 اینچ رسیده…
فیلمبرداری این دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 با کیفیت 4K و با رزولوشن 2160*4096 پیکسل انجام می شود که بالاترین کیفیت را در اختیار شما قرار می دهد و همچنین بشما امکان رکورد کردن بصورت TIME LAPS را هم فراهم می کند و امکان ضبط فیلم با سرعت 180 فریم بر ثانیه رو هم در اختیار مصرف کنندگان می گذارد.

دوربین پاناسونیک LUMIX GH5 در یک نگاه

کیفیت ساخت - 8.5
ارگونومی - 8.6
امکانات و قابلیت ها - 9
کیفیت عکاسی - 8
عکاسی در شرایط نور کم - 7.5
کیفیت فیلم برداری - 9.5
عملکرد - 8.6
ارزش خرید در برابر قیمت - 8

8.5

نقد و بررسی دوربین پاناسونیک LUMIX GH5

فیلمبرداری این دوربین پاناسونیک Panasonic LUMIX GH5 با کیفیت 4K و با رزولوشن 2160*4096 پیکسل انجام می شود که بالاترین کیفیت را در اختیار شما قرار می دهد و همچنین بشما امکان رکورد کردن بصورت TIME LAPS را هم فراهم می کند و امکان ضبط فیلم با سرعت 180 فریم بر ثانیه رو هم در اختیار مصرف کنندگان می گذارد.

امتیاز شما: 3.92 ( 5 votes)پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یازده =