دوربین نیوز-دوربین کانن Canon 1300D

راهنمای خرید دوربین کانن 1300D

استعلام قیمت دوربیننقد و بررسی دوربین کانن ۱۳۰۰Dویدئو آموزش و معرفی

کانن Eos Rebel T6 یا همان دوربین کانن Canon 1300D که جایگزین دوربین محبوب 1200D شده ، در سری دوربین های مبتدی DSLR کانن قرار می گیرد. این سری دوربین های کانن با برخورداری ازعالیترین سطح تنظیمات دستی و پیشرفته ترین تکنولوژی های به روز دوربین های دیجیتال و نیز قیمتی بسیار مقرون به صرفه و مناسب ، نزد مشتاقان عکاسی و آنانکه در ابتدای راه عکاسی حرفه ای هستند ، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. ولی برای کاربرانی که به دنبال رزولولشن بسیار عالی با رنج داینامیکی خوب هستند و می خواهند فیلم برداری انجام دهند و کارایی هایی  مانند Panoroma یا مودهای دیگر فیلتر دیگری می خواهند توصیه نمی گردد.

کانن Eos 1300D برای کاربران تازه کار طراحی شده است که دارای کیفیت عکس بسیار خوب، وزنی سبک و کاربرد آسان در بین DSLR ها به همراه Wi-Fi جهت به اشتراک گذاشتن عکس ها می باشد. اما متاسفانه سنسور آن در حالت Live view در رقابت عقب می ماند اما با این حال خروجی های بسیار خوبی در حالت JPEG ارائه می دهد.

دوربین کانن Canon 1300D مجهز به Intelligent Auto  که مخصوص کاربران آماتور بوده و با گذاشتن دستگاهتان روی این مود آن را تبدیل به روباتی کاملا خودکار میکنید که با توجه به شرایط ، صحنه ، نور و دیگر پارامترهای عکاسی بهترین تنظیمات را جهت بهترین عکاسی ترتیب خواهد داد. این مود به عمل عکاسی به خصوص در شب سهولت می بخشد.

مشخصات کلیدی:

  • حسگر CMOS 18 مگاپیکسلی و پردازشگر تصویر+ DIGIC4
  • قابلیت عکاسی پی در پی باسرعت 3 فریم بر ثانیه در حالت Live view
  • فوکوس خودکار 9 نقطه ای متقاطع با پوشش دهی در سراسر تصویر
  • دارای چشمی با پوشش 95 درصدو بزرگنمایی 0.95 درصدو صفحه نمایش 3 اینچی با رزولوشن 920000 نقطه
  • کیفیت فیلمبرداری فول اچ دی  با سرعت 30 فریم بر ثانیه و و اچ دی با سرعت 60 فریم بر ثانیه
  • دارای فیلتر کنترل کننده نور اپتیکال

دوربین کانن Canon 1300D در نور مناسب کیفیت بسیار خوبی در حالت JPEG ارائه می دهد. پردازش JPEG دوربین عکاسی رنگ های قرمز و آبی اشباع شده ای را ارائه ی دهد و کنتراست می تواند در سمت قوی تر باشد. اما در حالت Raw تصحیح رنگ پوست متمایل به سبز در نور کم کارآمدتر است. از طرفی عکس هایی که در رنج ISO 6400 گرفته می شود از کیفیت بهتری برخودارند  اما ممکن است در نور کم این نتیجه دلخواه حاصل نشود.
عمر باطری در دوربین کانن Canon 1300D از عملکرد خوبی برخوردار است و در هر بار شارژ 500 شات را ساپورت می کند. این میزان شارژ باتری در مقایسه با دوربین 750D که تنها با هر بار شارژ می توان 440 عکس گرفت، قابل توجه است، با این حال، همانند بسیاری از ویژگی های دیگر این دوربین، نسبت به دوربین D3300 در وضعیت نامطلوب تری قرار دارد. همچنین شایان ذکر است که محفظه باتری این دوربین در انتهای دوربین همچنین شامل شیار کارت حافظه می شود که دسترسی به آن کمی دشوار است و سه پایه های بزرگتر می توانند آن را کاملا مسدود کنند. شیار کارت های جانبی دوربین های D3300 و 750D قابل دسترس تر هستند.
زمینه دیگری که Canon EOS 1300D نسبت به دوربین Nikon D3300 تفاوت دارد، فیلم برداری است، اگر چه تفاوت جزئی است. هر دو دوربین با کیفیت Full HD فیلم برداری می کند، اما دوربین D3300 این کار را با سرعت 60 فریم بر ثانیه انجام می دهد، اما این دوربین تنها این کار را با سرعت 30 فریم بر ثانیه انجام می دهد. برای فیلم برداری در ابتدا نیاز دارید تا پیچ حالت اصلی را در وضعیت ویدئو قرار دهید، که در آنجا سپس می توانید دکمه Live View در کنار چشمی را فشار دهید تا فیلم برداری را شروع و متوقف کنید. این دوربین همچنین شامل یک قابلیت Video Snapshot است که در آن دوربین می تواند کلیپ های کوتاهی با زمان 2،4 یا 8 ثانیه بگیرد و آنها را در آلبوم Video Snapshot (یک توالی مونتاژ) با گزینه اضافه کردن موسیقی پس زمینه خود ترکیب کنید.

دوربین کانن Canon 1300D مجهز به پردازشگر تصویر Digic 4+در قیاس با پردازشگر تصویر Digic 4 است اما تنها پیشرفتی که در اینجا صورت گرفته است افزایش ظرفیت بافر بوده است. در حالی که دوربین کانن 1200D تنها می تواند 69 عکس JPEG با سرعت 3 فریم بر ثانیه بگیرد، Canon EOS 1300D می تواند 1100 عکس JPEG در این حالت بگیرد، اگر هنوز تنها 6 عکس خام پی در پی می بگیرد. این یک افزایش قابل توجه است، اما افزایش سرعت عکاسی به 5 فریم بر ثانیه برای انطباق با دوربین Nikon D3300 کارآمدتر بود.

نقاط قوت:

برخورداری از کیفیت خوب عکس
عملکرد و کنترل آسان
دارای سیستم NFC و Wi-Fi
دارای خروجی تلویزیونHDMI، USB
ساپورت کردن کارت های حافظه SD/SDHC/SDXC
عملکرد بی صدا به علت تغییرات در سیستم حرکت آینه
دارای صفحه نمایش با رزولوشن بالا

نقاط ضعف:

عقب ماندن از رقبا به علت سنسور 18 مگاپیکسلی
قدیمی و 9 نقطه ای بودن سیستم اتوفوکوس تشخیص فاز
نداشتن ویژگی هایی کارآمد نظیر لمسی بودن صفحه نمایش
فوکوس کند در حالت Live View

کانن Eos Rebel T6 یا همان دوربین کانن Canon 1300D که جایگزین دوربین محبوب 1200D شده ، در سری دوربین های مبتدی DSLR کانن قرار می گیرد. این سری دوربین های کانن با برخورداری ازعالیترین سطح تنظیمات دستی و پیشرفته ترین تکنولوژی های به روز دوربین های دیجیتال و نیز قیمتی بسیار مقرون به صرفه و مناسب ، نزد مشتاقان عکاسی و آنانکه در ابتدای راه عکاسی حرفه ای هستند ، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. ولی برای کاربرانی که به دنبال رزولولشن بسیار عالی با رنج داینامیکی خوب هستند و می خواهند فیلم برداری انجام دهند و کارایی…
نقاط قوت: برخورداری از کیفیت خوب عکس عملکرد و کنترل آسان دارای سیستم NFC و Wi-Fi دارای خروجی HDMI، USB و تلویزیون ساپورت کردن کارت های حافظه SD/SDHC/SDXC عملکرد بی صدا به علت تغییرات در سیستم حرکت آینه نقاط ضعف: عقب ماندن از رقبا به علت سنسور ۱۸ مگاپیکسلی قدیمی و ۹ نقطه ای بودن سیستم اتوفوکوس تشخیص فاز نداشتن ویژگی هایی کارآمد نظیر لمسی بودن صفحه نمایش

دوربین کانن۱۳۰۰D در یک نگاه

کیفیت ساخت - 6.5
ارگونومی - 7.5
امکانات و قابلیت ها - 6.5
کیفیت عکاسی - 6.8
عکاسی در شرایط نور کم - 6.5
کیفیت فیلم برداری - 7
عملکرد - 7.5
ارزش خرید در برابر قیمت - 8

7

نقد و بررسی دوربین کانن ۱۳۰۰D

نقاط قوت: برخورداری از کیفیت خوب عکس عملکرد و کنترل آسان دارای سیستم NFC و Wi-Fi دارای خروجی HDMI، USB و تلویزیون ساپورت کردن کارت های حافظه SD/SDHC/SDXC عملکرد بی صدا به علت تغییرات در سیستم حرکت آینه نقاط ضعف: عقب ماندن از رقبا به علت سنسور ۱۸ مگاپیکسلی قدیمی و ۹ نقطه ای بودن سیستم اتوفوکوس تشخیص فاز نداشتن ویژگی هایی کارآمد نظیر لمسی بودن صفحه نمایش

امتیاز شما: 4.12 ( 10 votes)یک دیدگاه در “راهنمای خرید دوربین کانن 1300D

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 12 =