دوربین نیوز-دوربین کانن Canon 700D

راهنمای خرید دوربین کانن 700D

استعلام قیمت دوربیننقد و بررسی دوربین کانن ۷۰۰Dویدئو آموزش و معرفی

در ماه ژوئن سال 2013، مدل EOS 700D کانن یا همان Rebel T5i به سرعت جایگزین مدل کانن EOS 650D یا همان T4i کانن شد.
دوربین کانن Canon 700D از لحاظ ویژگی ها، عملکرد و طراحی اش خیلی با مدل کانن 650D فرقی ندارد، با توجه به آزمایشات گرفته شده، نتایج تست بر آن است که کیفیت عکس و عملکرد هر دو مدل یکسان است و هر دو از یک نوع باطری استفاده می کنند و دارای لوازم جانبی یکسان هستند و تنها تفاوت های اصلی دوربین کانن Canon 700D از مدل پیشین خود 650D وجود قابلیت نمایش اثر Creative Filter در حالت Live View است و تبدیل پیچ تنظیم مد های عکاسی اش به حالت 360 درجه! همچنین از لحاظ جنس سطح بدنه نیز کیفیت متریال به کار رفته بالاتر رفته است.
دوربین کانن Canon 700D، مناسب برای علاقه مندانی است که به دنبال کنترل دستی و کیفیت مناسب عکس در DSLR هستند و از طرفی خواهان صفحه لمسی نیز می باشند، است ولی برای کاربرانی که نیاز دارند در حالت فیلم برداری و Live View اتوفوکوس با عملکرد سریع انجام دهند نمی باشند.
اگر چه نسبت به مدل قبل خود تغییرات کمی داشته است اما همچنان کانن EOS 700D از لحاظ طراحی بسیار قدرتمند است و سنسور 18 مگاپیکسلی، قابلیت عکاسی پی در پی با سرعت 5 فریم بر ثانیه و صفحه نمایش LCD چرخشی و لمسی آن عملکرد مناسبی را از آن به نمایش می گذارد.

ویژگی های کلیدی کانن EOS 700D/Rebel T5i:

 • دارای سنسور از نوع Hybrid-CMOS، 18 مگاپیکسلی در قطع APS-C
 • سیستم اتوفوکوس تشخیص فاز بر روی سنسور در حالت ویدئو و Live View
 • دارای اتوفوکوس پیاپی در حالت Movie با قابلیت تعقیب سوژه
 • پردازشگر تصویر DIGIC5 (14-bit)
 • رنج ISO در محدوده 100-12800 و قابل گسترش تا 25600
 • قابلیت عکاسی پیاپی با سرعت 5 فریم بر ثانیه
 • دارای سیستم اتوفوکوس 9 نقطه ای، کل سنسور به صورت Cross-Type و سنسور مرکزی F2.8 (از 60D)
 • سیستم نور سنجی 63 منطقه ای از نوع iFCL
 • قابلیت فیلم برداری به صورت Full HD با سرعت 1080P 30 به همراه یک میکروفون استریو که داخل آن تعبیه شده است
 • در حالت فیلم برداری به صورت Full HD، از سیستم Movie Servo AF با لنزهای STM کار می کند لذا با فوکوس های سریع و بی سر و صدا همراه است
 • صفحه نمایش لمسی 3 اینچی چرخشی از نوع Clear View II LCD با وضوح 1.04m dot

با این حال نسبت به مدل های کانن SL1/EOS 100D نمی تواند عملکرد مورد نظر را در حالت Live View به هنگام اتوفوکوس از آن دید و متاسفانه در این زمینه در رقابت با سایر دوربین های مدرن بدون آینه از لحاظ سرعت عقب می ماند.
کیفیت عکس های این مدل، در نور روشن بسیار خوب است و از دقت و تعادل رنگ سفید را در بر دارد. مانند دیگر SLRهای کانن، رنج داینامیکی آن نسبت به همتاهای خود در حد استاندارد نیست، اگر چه در فرمت JPEG این طور نمی باشد.
سطح نویز نسبت به مدل های پیشین خود کمی بالاتر است و کمی هم از مدل کانن EOS 70D بالاتر است. اما همچنان تا ISO 6400 و حتی کمی بالاتر عملکرد مناسبی دارد. وجود صفحه نمایش چرخشی آن جهت عکاسی در زوایای خاص و سخت، کار را برای کاربران بسیار آسان تر کرده است و لمسی بودن آن نیز در هنگام انتخاب نقطه اتوفوکوس، به اندازه منوی راهبردی آن موثر است.
لازم به ذکر ارگونومیک بدنه دارای طراحی بسیار خوب است حتی زمانی که کاربر لازم است با دو دست بدنه دوربین را نگه دارد.
دکمه های کنترلی آن در جاهای مناسبی قرار گرفته اند و دسترسی به آن ها بسیار آسان تر شده است با کمترین میزان اشتباه در دسترسی به کلیدهای کنترلی مورد نظر.
از ویژگی های مهم کانن EOS 700D، وجود سنسور پردازش تصویر DIGIC5 است که قبلا در مدل های کامپکت S100 و G1X دیده شده بود که به دوربین این قابلیت را می دهد که حساسیت ISO اش در محدوده 12800 و قابل گسترش تا 25600 باشد. همچنین اجازه اصلاحاتی در لنز خاص، برای انحرافات رنگ و سایه روشن هنگام پردازش JPEG را می دهد.
سیستم اتوفوکوس آن برای عکاسی در سطح چشمی از کانن EOS 60D به آن رسیده است، از طرفی از فوکوس 9 نقطه ای به صورت تمام متقاطع یا Cross-Type استفاده می کند که نقطه مرکزی آن با لنزهای سریع یک دقت مضاعف را ارائه می دهد.
این دوربین دارای یک میکروفون استریو جهت فیلم برداری است که در داخل آن تعبیه شده است و از طرفی دارای یک پورت خارجی برای میکروفون نیز می باشد.

Canon-650d-Canon-700d-doorbin-news
مدهای Handheld Night Scene و HDR Backlight، نوردهی چندگانه ای را ترکیب می کنند که پردازش نهایی تصویر را ارائه دهند. همچنین در مدهای PASM نیز کاهش نویز در حالت شاتر زدن پی در پی وجود دارد.
سنسور Hybrid CMOS پیکسل های اختصاص داده شده به تشخیص فاز اتوفوکوس را شامل می شود. سیستم اتوفوکوس Hybrid، از این موضوع جهت سرعت بخشیدن به تنظیم لنز برای تقریب زدن فاصله درست استفاده می کند، سپس از تشخیص کنتراست اتوفوکوس جهت فوکوس با تنظیم دقیق استفاده می کند.
لذا با توجه به این تئوری انتظار می رود که فوکوس های دقیق و سریع هنگام فیلم برداری در مدهای Live View و ویدئو نسبت به سایر مدل های کانن که فقط وابسته به CDAF بودند حاصل شود.
همچنین دوربین کانن Canon 700D دارای ویژگی لمسی بودن صفحه است و عملکرد بسیار حساس و کاربردی مانند تلفن های اسمارت دارد.
در حالت Live View و Movie صفحه می تواند جهت یک نقطه را در حالت فوکوس مشخص نمود و سپس شاتر را رها کرد. همچنین می تواند حرکات Multi-Touch های iPHONE را نیز ساپورت نماید.
صفحه نمایش تعبیه شده در عقب دوربین طوری طراحی شده است که فاصله ای بین صفحه نمایش و شیشه محافظ آن وجود ندارد که این باعث کاهش انعکاس نور شده و شفافیت و دید در صفحه نمایش در زیر نور بسیار بهبود یافته است، همچنین به آن یک پوشش ضد لک نیز اضافه شده است که حساسیت بیش از حد صفحه نمایش را کمی کاهش می دهد.

نقاط قوت:

صفحه لمسی فوق العاده
وجود LCD به حالت چرخشی
عملکرد بسیار خوب در نور کم

نقاط ضعف:

اتوفوکوس هایبرید آن از سرعت مناسبی برخوردار نیست
محدودیت رنج داینامیک
سطوح نویز کمی بالاتر از سایر DSLR های قابل مقایسه با این مدل، می باشد

در ماه ژوئن سال 2013، مدل EOS 700D کانن یا همان Rebel T5i به سرعت جایگزین مدل کانن EOS 650D یا همان T4i کانن شد. دوربین کانن Canon 700D از لحاظ ویژگی ها، عملکرد و طراحی اش خیلی با مدل کانن 650D فرقی ندارد، با توجه به آزمایشات گرفته شده، نتایج تست بر آن است که کیفیت عکس و عملکرد هر دو مدل یکسان است و هر دو از یک نوع باطری استفاده می کنند و دارای لوازم جانبی یکسان هستند و تنها تفاوت های اصلی دوربین کانن Canon 700D از مدل پیشین خود 650D وجود قابلیت نمایش اثر Creative…
نقاط قوت: دارای LCD چرخشی و صفحه لمسی بی نظیر عملکرد بسیار خوب در نور کم نقاط ضعف: سرعت نامناسب اتوفوکوس هایبرید محدودیت DYNAMIC RANGE سطوح نویز کمی بالاتر از سایر DSLR های قابل مقایسه با این مدل می باشد

دوربین کانن ۷۰۰D در یک نگاه

کیفیت ساخت - 6.5
ارگونومی - 8
امکانات و قابلیت ها - 7
کیفیت عکاسی - 7
عکاسی در شرایط نور کم - 5.5
کیفیت فیلم برداری - 6
عملکرد - 7
ارزش خرید در برابر قیمت - 7.2

6.8

نقد و بررسی دروبین کانن ۷۰۰D

نقاط قوت: دارای LCD چرخشی و صفحه لمسی بی نظیر عملکرد بسیار خوب در نور کم نقاط ضعف: سرعت نامناسب اتوفوکوس هایبرید محدودیت DYNAMIC RANGE سطوح نویز کمی بالاتر از سایر DSLR های قابل مقایسه با این مدل می باشد

امتیاز شما: 5 ( 1 votes)پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 5 =