دوربین نیوز- دوربین کانن Canon 6D Mark II

راهنمای خرید دوربین کانن EOS 6D Mark II

استعلام قیمت دوربینمعرفی،نقد و بررسی دوربین کانن EOS 6D Mark IIویدئو آموزش و معرفی

در دوربین کانن 6D MARK II بر خلاف مدل قبلی خود امکان اتصال این دوربین از طریق NFC  و بولوتوث و WIFI فراهم شده که به عکاس اجازه انتقال اطلاعات از دوربین را بصورت سریع و اسان فراهم می کند و می توانیم دوربین را از طریق گوشی هوشمند کنترل کنیم.

از نقاط مشترک دوربین کانن Canon 6D Mark II و کانن 6D  می توانیم به نقاطی اشاره کنیم از جمله اینکه در هر دو مدل امکان اتصال فلاش خارجی وجود دارد و همچنین هر دو مدل امکان عکاسی با فرمت RAW را هم برای عکاس فراهم می کنند و هم در کانن 6D MK II و کانن 6D ورودی پورت میکروفن وجود دارد و هر دو از صفحه نمایش بالای بدنه TOP LCD بهره می برند.
دوربین کانن Canon 6D Mark II ارتقا فنی قابل ملاحظه ای نسبت به مدل قبلی خود یافته است بدین گونه که سنسور کانن EOS 6D II به 26 مگاپیکسل افزایش یافته که این مورد در مدل قبلی 20 مگاپیکسل بوده ولی قابلیت فول فریم بودن سنسور همچنان حفظ شده است ، پروسسور مرکزی دوربین کانن 6D MARK II هم نسبت به کانن 6D ارتقا قابل ملاحظه ای داشته و از جدیدترین پروسسور کانن که DIGIC 7  می باشد بهره می برد.

حساسیت ایزوی کانن 6D MK II  بصورت استاندارد تا 40000 افزایش یافته ولی رنج ایزوی 6D بصورت استاندارد فقط تا 25600 قابل تنظیم می باشد و از دیگر امکان مناسب و کارامد برای عکاسان که در کانن 6D II ارتقا یافته می توان به صفحه نمایش 3 اینچی چرخشی اشاره نمود که در مدل کانن 6D  بصورت فیکس و ثابت تعبیه شده است.
از دیگر نقطه قوت دوربین کانن Canon 6D Mark II می توان به سرعت عکاسی پی در پی این دوربین اشاره نمود که به میزان 1.5 فریم نسبت به مدل قبلی خود کانن 6D افزایش یافته و این عدد از 5 فریم بر ثانیه به 6.5 فریم بر ثانیه رسیده است و البته قابل ذکر هست که بدنه هر دو مدل کانن 6D MARK II و 6D در مقابل شرایط مختلف اب و هوایی مقاوم هستند و از نفوذ گرد و غبار و رطوبت به داخل بدنه دوربین جلوگیری می شود.

صفحه نمایش دوربین کانن Canon 6D Mark II قابلیت لمسی بودن را داراست که امکان فوکوس کشی سریع و دقیق در هنگام عکاسی و فیلمبرداری را برای عکاس ایجاد می کند که این موضوع در مدل کانن 6D  وجود ندارد.
باطری استفاده شده در دوربین کانن 6D MK II از تکنولوژی جدید کانن بهره می برد که توانایی و قدرت باطری بصورت مشهودی افزایش یافته مدل این باطری E6N می باشد که عکاس را قادر به عکاسی تا 1200 شات عکس می کند ولی باطری بکار گرفته شده در کانن 6D باطری E6 معمولی می باشد و برای کاربر فقط امکان 1100 شات عکس را فراهم می کند.

از نکات مهم و کلیدی برای عکاس تعداد نقاط فوکوس می باشد که در دوربین کانن 6D MK II با افزایش 34 نقطه ای روبرو شده و این عدد از 11 نقطه فوکوس در کانن 6D به 45 نقطه فوکوس در دوربین کانن EOS 6D II رسیده است و باید توجه داشته باشید در کنار این موضوع تعداد نقطه فوکوس بصورت CROSS TYPE هم در دوربین کانن Canon 6D Mark II افزایش قابل توجهی داشته و از 1 نقطه در کانن 6D به 45 نقطه در کانن 6D MK II رسیده که افزایش 44 نقطه ای را در بر داشته است.

از مشخصات کلی دوربین کانن Canon 6D Mark II می توانیم به نکات زیر اشاره کنیم :

  • سنسور 26 مکاپیکسلی فول فریم
  • حساسیت ایزوی 40000-100
  • نقطه فوکوس بصورت CROSS TYPE
  • صفحه نمایش چرخشی لمسی 3 اینچی
  • امکان فوکوس لمسی
  • عکاسی پی در پی 6.5 فریم بر ثانیه
  • فیلمبرداریFULL HD با سرعت 60 فریم بر ثانیه
  • قابلیت اتصال از طریق NFC و BLUETOOTH و WIFI

سایز بدنه و وزن دوربین کانن Canon 6D Mark II نسبت به مدل قبلی خود کانن 6D زیاد تغییری نیافته و تنها 5 گرم سبک تر شده و به 765 گرم رسیده است و در حدود 5 میلی متر هم نازک تر شده است.

در تست های مختلف دوربین کانن Canon 6D Mark II در حالات مختلف عکاسی نتایجی حاصل شده که می توان به عملکرد بسیار خوب این دوربین در حالت عکاسی پرتره اشاره نمود و همچنین کارامدی عالی کانن 6D II در حالت عکاسی ورزشی هم قابل توجه می باشد که این عملکرد عالی بخاطر دارا بودن سرعت عکاسی پی در پی 6.5 فریم بر ثانیه و سرعت شاتر 4000/1 و 45 نقطه فوکوس بودن و قدرت بالای باطری و داشتن حساسیت ایزوی مناسب می باشد.

در انتها باید اشاره کنیم که  دوربین کانن Canon 6D Mark II نسبت به مدل قبلی خود کانن 6D  از قدرت و توانایی بالاتری برخوردار هست و انتخابی بسیار مناسب برای جایگزینی با مدل قبلی می باشد.

در دوربین کانن 6D MARK II بر خلاف مدل قبلی خود امکان اتصال این دوربین از طریق NFC  و بولوتوث و WIFI فراهم شده که به عکاس اجازه انتقال اطلاعات از دوربین را بصورت سریع و اسان فراهم می کند و می توانیم دوربین را از طریق گوشی هوشمند کنترل کنیم. از نقاط مشترک دوربین کانن Canon 6D Mark II و کانن 6D  می توانیم به نقاطی اشاره کنیم از جمله اینکه در هر دو مدل امکان اتصال فلاش خارجی وجود دارد و همچنین هر دو مدل امکان عکاسی با فرمت RAW را هم برای عکاس فراهم می کنند و…
در انتها باید اشاره کنیم که دوربین کانن Canon 6D Mark II نسبت به مدل قبلی خود کانن 6D از قدرت و توانایی بالاتری برخوردار هست و انتخابی بسیار مناسب برای جایگزینی با مدل قبلی می باشد.

دوربین کانن 6D Mark II در یک نگاه

کیفیت ساخت - 8
ارگونومی - 7.5
امکانات و قابلیت ها - 8.5
کیفیت عکاسی - 8.6
عکاسی در شرایط نور کم - 7.5
کیفیت فیلم برداری - 9
عملکرد - 8
ارزش خرید در برابر قیمت - 7

8

نقد و بررسی دوربین کانن 6D Mark II

در انتها باید اشاره کنیم که دوربین کانن Canon 6D Mark II نسبت به مدل قبلی خود کانن 6D از قدرت و توانایی بالاتری برخوردار هست و انتخابی بسیار مناسب برای جایگزینی با مدل قبلی می باشد.

امتیاز شما: 4.63 ( 6 votes)2 دیدگاه در “راهنمای خرید دوربین کانن EOS 6D Mark II

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + شش =