معرفی،نقد و بررسی دوربین اکشن کمرا GOPRO HERO 6

معرفی،نقد و بررسی دوربین اکشن کمرا GOPRO HERO 6 تیم دوربین نیوز

استعلام قیمت دوربینراهنمای خرید دوربین اکشن کمرا GOPRO HERO 6ویدئو آموزش و معرفی

در انتهای سپتامبر 2017 کمپانی گوپرو اقدام بمعرفی جدیدترین اکشن کمرای خود با نام GOPRO HERO 6 – BLACK EDITION نمود که جایگزین مدل قبلی GOPRO HERO 5 شده است که تنها یک سال از ارایه HERO 5 به بازار مصرف گذشته بود و در این مقاله برای شما علاقه مندان اقدام به تشریح و بررسی این مدل می پردازیم.
در یک نگاه کلی به فیزیک و طراحی بدنه دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 تفاوتی احساس نمی شود و هر دو مدل با هم یکسان می باشند ولی در مدل جدید GOPRO HERO 6 از پروسسور جدید کمپانی گوپرو استفاده شده که این پروسسور از نظر فنی ارتقا یافته و امکاناتی به ان اضافه شده است.
از قابلیتهای خاصی که به دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 نسبت به گوپرو HERO 5 افزوده شده می توان به فیلمبرداری 4K با سرعت 60 فریم بر ثانیه و فیلمبرداری FULL HD با سرعت 240 فریم بر ثانیه اشاره نمود و البته باید در نظر داشته باشید که بیشترین سایز خروجی فیلمبرداری با فرمت 4K با سایز 3000*4000 در مد 4:3 هم به گوپرو GOPRO HERO 6 هم اضافه شده است.
شما در دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 از زوم دیجیتال هم در حین عکاسی و فیلمبرداری برخوردار هستید و البته حساسیت ایزو در حین عکاسی تا رنج 3200 هم افزایش یافته است.

دوربین نیوز-دوربین اکشن کمرا GOPRO HERO 6
شما فرمت H.265 را هم در حالت فیلمبرداری در دسترس دارید و البته بالاترین سرعت فریم بر ثانیه در حالت فیلمبرداری FULL HD 1080 را می توانید استفاده کنید.
در گوپرو GOPRO HERO 6 تعدادی از امکانات گوپرو HERO 5 بهبود یافته و تغییرات مثبتی را شما در سیستم لرزش گیر تصویر و همچنین کیفیت عکس و فیلمبرداری و البته سرعت فریم ها در فیلمبرداری مشاهده می کنید و البته توجه داشته باشید که صفحه نمایش هم از لحاظ نوردهی کمی روشن تر و کمی قدرت لمسی بودن صفحه نمایش هم ارتقا یافته است.
در عین حال دو امکان فیلمبرداری با سایز 480 و 960 از روی دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 حذف شده است.
بدنه گوپرو GOPRO HERO 6 به خودی خود در مقابل اب خوردگی مقاوم است و WATER PROOF می باشد و احتیاجی به نصب محفظه ی خاص و اضافی بر روی دوربین نمی باشد و به تنهایی بدنه گوپرو GOPRO HERO 6 تا عمق 10 متری در زیر اب کارایی خود را حفظ می کند.
ابعاد و سایز بدنه دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 در نهایت به 3.5*4.5*6.5 سانتی متر می رسد و همچنین وزن دوربین به همراه باطری و کارت حافظه همراه در دوربین به 118 گرم می رسد.
از لحاظ منوها و قابلیتهای ارتباطی هر دو مدل GOPRO HERO 6 و گوپرو HERO 5 میتوان عنوان نمود که هر دو با هم یکسان می باشند و از دکمه ها و منو بارهای یکسانی بهره می برند و قابلیت کنترل توسط صدا VOICE هم در هر دو مدل وجود دارد و می توانید استفاده کنید.

دوربین نیوز-دوربین اکشن کمرا GOPRO HERO 6
متاسفانه عمر و قدرت باطری در دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 همانند گوپرو HERO 5 می باشد و بهبود نیافته که باید این نکته تغییر مثبتی را به خود می دید شما در نهایت می توانید با این قدرت باطری تنها 2 ساعت به فیلمبرداری و عکاسی بپردازید که این هم به نوع انتخاب فرمت عکاسی و فیلمبرداری و همچنین استفاده از سیستم های بی سیم یا GPS بستگی دارد و هر دو مدل از یک باطری با قدرت 1220 میلی امپر استفاده می کنند.
صفحه نمایش پشت GOPRO HERO 6 برای استفاده از حالت LIVEVIEW و البته مشاهده فیلم ها و عکس های گرفته شده بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، سایز و البته کیفیت صفحه نمایش در هر دو مدل GOPRO HERO 6 و HERO 5 با هم یکسان می باشند ولی در مدل جدید دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 با تغییرات ظریفی در نوع و ارنباط منوها و درخشندگی صفحه نمایش مواجه می شویم و در صورتی که قبلا از گوپرو HERO 5 استفاده کرده باشید متوجه این تغییر خواهید شد.
بالانس رنگها در گوپرو GOPRO HERO 6 گرمتر از مدل قبلی می باشد بدین شکل که رنگ زرد بیشتری و ابی کمتری را نسبت به مدل قبلی خود گوپرو HERO 5 مشاهده خواهید نمود که همین مسِئله باعث به طبیعی جلوه دادن بیشتر رنگها منجر می شود.
در مقایسه قدرت فیلمبرداری دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 در مقابل HERO 5 برنده این مقایسه GOPRO HERO 6 می باشد بدین ترتیب که فیلمبرداری 4K با فریم ریت 30 در گوپرو HERO 5 به 60 فریم بر ثانیه رسیده و همچنین در فرمت FULL HD از سرعت 120 فریم بر ثانیه در گوپرو HERO 5 به 240 فریم در GOPRO HERO 6 رسیده است.
شما بیشترین سایز خروجی در فیلمبرداری با فرمت 4K با سایز 3000*4000 را در گوپرو GOPRO HERO 6 در اختیار دارید که همین مورد در گوپرو HERO 5 سری BLACK تنها 2160*3840 می باشد.
قدرت زوم دیجیتال 2X در دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 در نظر گرفته شده که در گوپرو HERO 5 وجود ندارد شما قادر خواهید بود با لمس صفحه نمایش و کشیدن انگشتان به اطراف صفحه نمایش زوم دیجیتال را اعمال کنید.

دوربین نیوز-دوربین اکشن کمرا GOPRO HERO 6
گیفیت عکاسی در دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 نسبت به مدل قبلی HERO 5 ارتقا به نسبت محسوسی یافته ولی هر دو مدل از سنسور 12 مگاپیکسلی بهره می برند و همچنین نوع لنز بکار گرفته شده در هر دو مدل از نوع FISH EYE می باشد.
سیستم عکاسی پی در پی در GOPRO HERO 6 و HERO 5 در هر دو مدل وجود دارد و شما می توانید حالات مختلفی از جمله این موارد را انتخاب نمایید :
1- 5 عکس در 1 ثانیه
2- 3 عکس در 1 ثانیه
ولی در دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 امکان گرفتن 30 عکس را در یک ثانیه در اختیار دارید که در گوپرو HERO 5 وجود ندارد.
برای شما امکان فیلمبرداری و عکاسی بصورت TIMELAPS وجود دارد گه البته می توانید خروجی فیلمبرداری خود را که با مد تایم لپس انجام داده اید را با کیفیت 4K و 2.7K و FULL HD تنظیم کنید.
شما در هر دو مدل گوپرو GOPRO HERO 6 و HERO 5 از پورت USB تایپ C برای شارژ کردن دستگاه و انتقال داده ها و از پورت HDMI تایپ D برای اتصال دوربین به دستگاه جانبی ویدیویی می توانید بهره ببرید.

در انتها باید خاطر نشان شویم که دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 گزینه ی مناسبی برای جایگزینی HERO 5 می باشد.

معرفی،نقد و بررسی دوربین اکشن کمرا GOPRO HERO 6 تیم دوربین نیوز در انتهای سپتامبر 2017 کمپانی گوپرو اقدام بمعرفی جدیدترین اکشن کمرای خود با نام GOPRO HERO 6 – BLACK EDITION نمود که جایگزین مدل قبلی GOPRO HERO 5 شده است که تنها یک سال از ارایه HERO 5 به بازار مصرف گذشته بود و در این مقاله برای شما علاقه مندان اقدام به تشریح و بررسی این مدل می پردازیم. در یک نگاه کلی به فیزیک و طراحی بدنه دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 تفاوتی احساس نمی شود و هر دو مدل با هم یکسان می باشند ولی…
از قابلیتهای خاصی که به دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 نسبت به گوپرو HERO 5 افزوده شده می توان به فیلمبرداری 4K با سرعت 60 فریم بر ثانیه و فیلمبرداری FULL HD با سرعت 240 فریم بر ثانیه اشاره نمود و البته باید در نظر داشته باشید که بیشترین سایز خروجی فیلمبرداری با فرمت 4K با سایز 3000*4000 در مد 4:3 هم به گوپرو GOPRO HERO 6 هم اضافه شده است.

دوربین اکشن کمرا GOPRO HERO 6 در یک نگاه

کیفیت ساخت - 8
مقاومت در برابر آب خوردگی - 9
امکانات و قابلیت ها - 8.5
کیفیت عکاسی - 7.5
عکاسی در شرایط نور کم - 7
کیفیت فیلم برداری - 9.5
عملکرد - 8.3
ارزش خرید در برابر قیمت - 8

8.2

نقد و بررسی دوربین اکشن کمرا GOPRO HERO 6

از قابلیتهای خاصی که به دوربین گوپرو GOPRO HERO 6 نسبت به گوپرو HERO 5 افزوده شده می توان به فیلمبرداری 4K با سرعت 60 فریم بر ثانیه و فیلمبرداری FULL HD با سرعت 240 فریم بر ثانیه اشاره نمود و البته باید در نظر داشته باشید که بیشترین سایز خروجی فیلمبرداری با فرمت 4K با سایز 3000*4000 در مد 4:3 هم به گوپرو GOPRO HERO 6 هم اضافه شده است.

امتیاز شما: 4.19 ( 5 votes)پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 19 =