معرفی،نقد و بررسی دوربین سونی ALPHA 7R III

معرفی،نقد و بررسی دوربین سونی ALPHA 7R III تیم دوربین نیوز

استعلام قیمت دوربینراهنمای خرید دوربین سونی ALPHA A7 R IIIویدئو آموزش و معرفی

کمپانی سونی در اکتبر 2017 اقدام بمعرفی جدیدترین دوربین خود از سری ALPHA به بازار نمود با نام دوربین سونی Sony ALPHA A7 R III که از سری دوربین های بدون ایینه (MIRROR LESS) سونی می باشد که از سنسور فول فریم 42 مگاپیکسلی بهره می برد.
نوع سنسور بکار گرفته شده در این مدل از نوع BSI-CMOS و با ابعاد 24*35.9 میلیمتر می باشد.
در ادامه این مقاله بیشتر با نقاط مثبت و ضعف دوربین سونی ALPHA A7 R III اشنا خواهید شد.
در ابتدای مسیر قدرت فیلمبرداری دوربین سونی Sony ALPHA A7 R III نظرها را به خود جلب می کند که برای شما امکان فیلمبرداری با کیفیت 4K با رزولوشن 2160*3840 را فراهم می کند.

دوربین نیوز-دوربین سونی ALPHA 7R III
از امکانات ارتباطی دوربین سونی A7 R III با دیگر دستگاههای جانبی باید خاطر نشان نمود که تمام تکنولوژی ها در این دوربین در نظر گرفته شده است که شامل WIFI ، BLUETOOTH و NFC می باشد و شما براحتی می توانید برای انتقال داده ها و یا کنترل از راه دور دوربین سونی ALPHA A7 R III توسط گوشی هوشمند خود اقدام کنید.
سیستم لرزش گیر تصویر طراحی شده در سونی A7 R III سیستم لرزش گیر 5 محوره می باشد که وجود لرزش در عکسها و فیلم های رکورد شده را به حداقل می رساند و البته باید توجه داشته باشید که صفحه نمایش تعبیه شده در سونی A7 R III از نوع چرخشی و لمسی می باشد و سایز ان هم بصورت استاندارد 3 اینچ می باشد و از کیفیتی برابر با 1440K بهره می برد.
شایان ذکر است که تنها نکته منفی و شاید نقطه ضعف دوربین سونی A7 R III وزن سنگین 657 گرمی ان نسبت به دیگر مدل ها می باشد.
بطور خلاصه می توانیم به مشخصات فنی دوربین سونی ALPHA A7 R III بدین شکل اشاره کنیم :

  • سنسور فول فریم 42 مگاپیکسلی
  • حذف شدن فیلتر LOW PASS
  • لرزش گیر تصویر 5 محوره
  • صفحه نمایش 3 اینچی چرخشی لمسی
  • ویزور چشمی الکترونیکی با کیفیت 3686K
  • سرعت عکاسی پی در پی 10 فریم بر ثانیه
  • فیلمبرداری با کیفیت 4K
  • سیستم های NFC-BLUETOOTH-WIFI
  • مقاوم بودن بدنه در مقابل شرایط مختلف اب و هوایی

حساسیت ایزوی دوربین سونی A7 R III نسبت به مدل قبلی خود سونی A7 R II پیشرفت 25 درصدی را تجربه کرده است و از رنج 25600 در سونی A7 RII به رنج 32000 در سونی A7 R III رسیده است و همچنین تعداد نقاط فوکوس هم در مدل جدید سونی A7 R III با 26 نقطه افزایش به 425 نقطه رسیده است در صورتی که در سونی A7 R II تنها 399 نقطه فوکوس در اختیار کاربر قرار گرفته است.

دوربین نیوز-دوربین سونی ALPHA 7R III
از دیگر تغییرات مثبت اعمال شده در دوربین سونی ALPHA A7 R III افزایش سرعت عکاسی پی در پی از 5 فریم بر ثانیه در مدل قبلی به 10 فریم بر ثانیه در مدل جدید است و همچنین باید سرعت شاتر 8000/1 بر ثانیه را هم در نظر داشته باشید .
افزایش عمر و قدرت باطری دوربین سونی A7 RIII از دیگر مشخصات این دوربین به شمار می اید چنانکه شما تنها با یک بار شارژ می توانید 650 شات عکس را بگیرید که این همین مورد در سونی A7 RII با کاهشی 360 عددی روبرو می شود و شما می توانید فقط 290 شات عکس را ذخیره کنید.
برای ان دسته از عکاسان که خواهان استفاده از ویزیور چشمی برای گرفتن عکسهای خود هستند باید خاطر نشان شویم که کیفیت ویزور در دوربین سونی ALPHA A7 R III نسبت به سونی A7 RII پیشرفتی 50 درصدی داشته و از 2359K به 3686K رسیده است.
از دیگر امکانات تعبیه شده بر روی دوربین سونی A7 RIII جایگاه اتصال فلاش خارجی و همچنین اضافه شدن یک جایگاه اضافی کارت حافظه اشاره نمود که در مجموع شما امکان استفاده از دو کارت حافظه را در این دوربین در اختیار دارید ولی فراموش نکنید که فلاش بر روی بدنه دوربین به خودی خود وجود ندارد و باید از فلاش خارجی استفاده کنید ، وجود پورت های اتصال هدفون و میکروفن در هر دو مدل سونی A7 RIII و A7 RII در دسترس می باشند و هر دو مدل بدنه هایی مقاوم در مقابل شرایط مختلف اب و هوایی دارند.
سایز و ابعاد بدنه سونی A7 RIII با A7 RII برابر می باشند و تنها سونی A7 RIII نسبت به دیگر مدل 14 میلی متر ضخامت بیشتری دارد و در نهایت به ابعادی برابر با 127*96*74 میلی متر می رسد.

دوربین نیوز-دوربین سونی ALPHA 7R III

سایز سنسور دوربین سونی ALPHA A7 R III همانند سونی A7 RII می باشد و تغییری نیافته ولی باید در نظر داشته باشید که در هر دو مدل فیلتر LOW PASS حذف شده تا تصاویری با شارپنس بالاتر و البته با خطای MOIRE کمتر در اختیار شما قرار دهد.
شما قادر خواهید بود با فرمتهای مختلفی فیلمبرداری و سپس ذخیره نمایید از جمله MPEG 4, AVCHD و XAVCS و در نهایت با فرمت 4K با سرعت فریم های 30 و 25 و 24 بر ثانیه که ازادی عمل را در اختیار شما می گذارد

در انتها انتخاب به عهده شما قرار می گیرد که پس از مقایسه و مطالعه بر روی هر دو مدل دوربین سونی ALPHA A7 R III و سونی A7 RII یکی را انتخاب و جایگزین کنید

معرفی،نقد و بررسی دوربین سونی ALPHA 7R III تیم دوربین نیوز کمپانی سونی در اکتبر 2017 اقدام بمعرفی جدیدترین دوربین خود از سری ALPHA به بازار نمود با نام دوربین سونی Sony ALPHA A7 R III که از سری دوربین های بدون ایینه (MIRROR LESS) سونی می باشد که از سنسور فول فریم 42 مگاپیکسلی بهره می برد. نوع سنسور بکار گرفته شده در این مدل از نوع BSI-CMOS و با ابعاد 24*35.9 میلیمتر می باشد. در ادامه این مقاله بیشتر با نقاط مثبت و ضعف دوربین سونی ALPHA A7 R III اشنا خواهید شد. در ابتدای مسیر قدرت فیلمبرداری دوربین…
شایان ذکر است که تنها نکته منفی و شاید نقطه ضعف دوربین سونی Sony ALPHA A7 R III وزن سنگین 657 گرمی ان نسبت به دیگر مدل ها می باشد.

دوربین سونی ALPHA A7 R III در یک نگاه

کیفیت ساخت - 8.5
ارگونومی - 8
امکانات و قابلیت ها - 9
کیفیت عکاسی - 8.9
عکاسی در شرایط نور کم - 9.1
کیفیت فیلم برداری - 9.5
عملکرد - 9
ارزش خرید در برابر قیمت - 8

8.8

نقد و بررسی دوربین سونی ALPHA A7 R III

شایان ذکر است که تنها نکته منفی و شاید نقطه ضعف دوربین سونی Sony ALPHA A7 R III وزن سنگین 657 گرمی ان نسبت به دیگر مدل ها می باشد.

امتیاز شما: 4.18 ( 6 votes)پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − یک =