معرفی،نقد و بررسی دوربین کانن PowerShot G9X MARK II

معرفی،نقد و بررسی دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II تیم دوربین نیوز

استعلام قیمت دوربینراهنمای خرید دوربین کانن PowerShot G9X MARK IIویدئو آموزش و معرفی

 

در ژانویه سال 2017 کمپانی کانن اقدام بمعرفی جدیدترین دوربین عکاسی خود از سری G را به بازار مصرف نمود که با نام دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II شناخته میشود و جایگزین مناسبی برای مدل قبلی خود که کانن G9X است می باشد.
در این نقد وبررسی تمام ابعاد و نقاط قوت و ضعف دوربین کانن G9X II را بررسی خواهیم کرد و تلاش می کنیم که انالیز مناسبی را در اختیار عکاسان و علاقه مندان قرار بدهیم.
دوربین کانن G9X MARK II از لحاظ ارتباط بی سیم با دیگر دستگاههای جانبی از تمام سیستم های بلوتوث و WIFI و NFC بهره می برد که به شما امکان برقراری ارتباط و انتقال داده ها و کنترل دوربین از راه دور را بصورت سریع و اسان فراهم می کند.
شما می توانید با دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II بصورت FULL HD و با رزولوشن 1080*1920 فیلمبرداری کنید و همچنین باید در نظر داشته باشید به صفحه نمایش دوربین کانن G9X II امکان لمسی بودن هم اضافه شده که امکان فوکوس سریع بر روی سوژه ها را برای عکاس فراهم میکند و این صفحه نمایش از کیفیت بالای 1040K پیکسل بهره می برد.

دوربین نیوز-دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II
از قابلیت مهم و کارامد دیگر کانن G9X MARK II می توان به عکاسی با فرمت RAW اشاره نمود که برای عکاسان حرفه ای بسیار کارامد می باشد.
سنسور کانن G9X II از رزولوشن بالایی بهره می برد که به شما امکان عکاسی با کیفیت 20 مگا پیکسل را فراهم می کند.
در زمینه حساسیت ایزوی کانن G9X MARK II باید اشاره کنیم که شما قادر خواهید بود که تا ماکزیموم رنج 12800 حاسیست ایزو را تنظیم کنید.
از دیکر نقاط قوت دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II می توانیم به سرعت عکاسی پی در پی این دوربین اشاره کنیم که تا 8.2 فریم بر ثانیه امکان عکاسی پی در پی خواهید داشت در ادامه باید اشاره کنیم شما می توانید ضبط بصورت TIME LAPS را هم داشته باشید که تمام این نقاط مثبت تنها در بدنه ای به وزن 206 گرم جمع شده است که البته این نقاط قوت را بیشتر بسط و توضیح خواهیم داد.
پس از عنوان نمودن نقاط مثبت لازم به ذکر چند نقطه منفی و ضعف دوربین کانن G9X MARK II می باشد که با چشمانی باز نسبت به انتخاب این مدل
اقدام نمایید.
اولین نکته ی نا مطلوب بر میگردد به نداشتن جایگاه اضافه نمودن فلاش خارجی به دوربین که شما فقط می توانید از فلاش سرخود این دوربین استفاده کنید و نکته ی بعدی باید به چرخشی نبودن صفحه نمایش اشاره نمود که در بعضی از حالات عکاسی شما را دچار مشکل خواهد کرد.
شما منظره یاب (VIEW FINDER) در دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II نخواهید داشت که شاید عکاسی را در نورهای شدید که باید فقط از صفحه نمایش سوژه را دنبال کنید کمی شرایط سخت خواهد شد.

دوربین نیوز-دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II
قدرت باطری دوربین کانن G9X MARK II چندان دلچسب نمی باشد و فقط به شما امکان گرفتن 235 شات عکس را فراهم می کند .
بدنه کانن G9X II در مقابل شرایط مختلف اب و هوایی مقاوم نمی باشد و نمی توانید در هر شرایطی از این دوربین استفاده کنید و در کنار این ضعف باید به پایین بودن توان زوم کردن لنزکانن G9X MARK II اشاره کرد که تنها می توانید تا 3X زوم کنید.
پس از تست و ازمایش دوربین کانن G9X MARK II در 4 حالت مختلف عکاسی به نتایجی جالب رسیده ایم که در اختیار شما قرار می دهیم در گام نخست کانن G9X II در عکاسی پرتره تست شده که امتیاز قابل قبولی را دریافت کرده و ان هم بخاطر داشتن سنسوری با سایز متوسط 8.8*13.2 میلیمتری و البته روزولوشن 20 مگا پیکسلی و امکان عکاسی با فرمت RAW می باشد ولی خوب چون امکان اتصال فلاش خارجی ندارید و منظره یاب هم تعبیه نشده نتوانسته نمره ی کامل را در این تست دریافت کند .
بهترین امتیاز را دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II در تست عکاسی خیابانی بدست اورده است و ان هم مدیون داشتن فوکوس دستی و سیستم فوکوس بر روی چهره و داشتن لرزش گیر تصویر و لنز تعبیه شده با عمق میدان 2 و رنج واید 28 میلیمتر و بدنه جمع و جور می باشد.
دوربین کانن G9X MARK II کمترین امتیاز را در حالت عکاسی ورزشی بدست اورده است زیرا از سرعت شاتر متوسط 2000/1 و از بدنه ای غیر مقاوم در مقابل شرایط مختلف اب و هوایی و تعداد نقاط پایین فوکوس و ضعیف بودن باطری برخوردار است همچنین سرعت عکاسی پی در پی متوسط 8.2 فریم بر ثانیه در عکاسی ورزشی چندان کارامد نیست.

دوربین نیوز-دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II
دوربین کانن G9X II از سنسور با رزولوشن 20 مگاپیکسلی از نوع BSI CMOS و از پروسسور جدید کانن با نام DIGIC 7 بهره می برد که شما قادر خواهید بود عکسهایی با ماکزیموم رزولوشن 3648*5472 پیکسل بگیرید .
رنج ایزوی که در دوربین کانن G9X MARK II برای کاربر در نظر گرفته شده از 12800-125 می باشد.
بطور خلاصه می توانیم به شرح زیر به مشخصات دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II اشاره کنیم :

  • سنسور 20 مگا پیکسلی از نوع BSI CMOS
  • ایزوی 125-12800
  • صفحه نمایش 3 اینچی ثابت
  • لرزش گیر اپتیکال عکس
  • سرعت عکاسی پی در پی 8.2 فریم بر ثاینه
  • فیلم برداری فول اچ دی

از نظر ابعاد فیزیکی و وزن دوربین کانن G9X II با مدل قبلی خود کاملا یکسان می باشد که ابعادی 31*58*98 میلی متر را در اختیار شما قرار می دهد.
برروی دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II اسپیکر مونو تعبیه شده ولی میکروفن روی این مدل گذاشته نشده است و همچنین پورت ورودی هم برای اتصال میکروفن و هدفون وجود ندارد ولی شما امکان اتصال USB 2 و HDMI را دارید.

در انتهای این مقاله می توانیم به شما پیشنهاد جایگزینی G9X را با کانن G9X II بدهیم.

معرفی،نقد و بررسی دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II تیم دوربین نیوز   در ژانویه سال 2017 کمپانی کانن اقدام بمعرفی جدیدترین دوربین عکاسی خود از سری G را به بازار مصرف نمود که با نام دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II شناخته میشود و جایگزین مناسبی برای مدل قبلی خود که کانن G9X است می باشد. در این نقد وبررسی تمام ابعاد و نقاط قوت و ضعف دوربین کانن G9X II را بررسی خواهیم کرد و تلاش می کنیم که انالیز مناسبی را در اختیار عکاسان و علاقه مندان قرار بدهیم. دوربین کانن G9X MARK II از…
از نظر ابعاد فیزیکی و وزن دوربین کانن G9X II با مدل قبلی خود کاملا یکسان می باشد که ابعادی 31*58*98 میلی متر را در اختیار شما قرار می دهد. برروی دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II اسپیکر مونو تعبیه شده ولی میکروفن روی این مدل گذاشته نشده است و همچنین پورت ورودی هم برای اتصال میکروفن و هدفون وجود ندارد ولی شما امکان اتصال USB 2 و HDMI را دارید.

دوربین کانن PowerShot G9X MARK II در یک نگاه

کیفیت ساخت - 8
ارگونومی - 7.5
امکانات و قابلیت ها - 7.8
کیفیت عکاسی - 8
عکاسی در شرایط نور کم - 7.5
کیفیت فیلم برداری - 7.8
عملکرد - 8
ارزش خرید در برابر قیمت - 7.5

7.8

نقد و بررسی دوربین کانن PowerShot G9X MARK II

از نظر ابعاد فیزیکی و وزن دوربین کانن G9X II با مدل قبلی خود کاملا یکسان می باشد که ابعادی 31*58*98 میلی متر را در اختیار شما قرار می دهد. برروی دوربین کانن Canon PowerShot G9X MARK II اسپیکر مونو تعبیه شده ولی میکروفن روی این مدل گذاشته نشده است و همچنین پورت ورودی هم برای اتصال میکروفن و هدفون وجود ندارد ولی شما امکان اتصال USB 2 و HDMI را دارید.

امتیاز شما: 4.58 ( 2 votes)پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =